Bitcoin pnie się do góry na Wall Street

Dodane przez | Świat

Widmo upadku jednak nie dotknęło Bitcoina, a ci którzy przepowiadali mu bliski koniec chyba wróżyli z fusów. Bitcoin pnie się w rankingach popularności na Wall Strett. Ten rodzaj waluty, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie osiągnął dna inwestycyjnego, lecz dąży po rekord w swojej wartości inwestycyjnej na 2018 rok.

Znaczący wzrost, a nie upadek

Cena bitocina znacząco rośnie i nadal pnie się do góry. We wtorek 25 lipca Bitcoin znalazł się na progu 8500 USD, osiągając wzrost w przeciągu miesiąca o 29 procent. To najwyższa od grudnia 2017 r. cena, którą chcieli zapłacić inwestorzy za 1 Bitcoin.

BitMEX, platforma kryptowalutowa z Hongkongu, zanotowała we wtorek rekordową liczę 1 miliona kontraktów XBT wartych ponad 8 miliardów dolarów, co jest wyrazem znaczącego zainteresowania inwestorów wobec rozwijającego się rynku walut wirtualnych.

Ostatnie wspólne stanowisko przedstawicieli 37 krajów, zawarte w trakcie Forum G-20,  składające się na wniosek, iż kryptowaluty w obecnym stanie nie stanowią zagrożenia dla tradycyjnego systemu finansowego, sprawiły, iż inwestorzy bez zwiększonej nerwowości, rozpoczęli zintensyfikowany obrót, czując powiew optymistycznego wiatru dla ich inwestycji w najmocniejszą walutę wirtualną, jaką jest dzisiaj Bitcoin.

Wall Street inwestuje w Bitcoina

Z uwagi na spore zainteresowanie inwestycje domów maklerskich na amerykańskim rynku kryptowalutowym, Wall Strett rozpoczął strategiczne działania mające przynieść giełdzie spore zyski w zakresie obrotu tą walutą.

Czynności podjęte przez ww. giełdę na pewno nie pozostaną niezauważone przez inne giełdy amerykańskie, które pomimo mniejszych przychodów z rynku kryptowalutowego również rozpoczęły akcje inwestycyjne dla inwestorów zainteresowanych kryptowalutami.

Cena waluty Bitcoin rośnie, i tym razem wygląda na to, że Wall Street pojawiło się w odpowiednim czasie wchodząc w ten rynek inwestycyjny.

Część analityków z Wall Street uważa, iż Bitcoin  do końca 2018 r. osiągnie kwotę ponad 10 tysięcy USD, co może również oznaczać, iż główna waluta wirtualna wypracowała sobie rzetelną i transparentną, a także pozytywną historię na wielu giełdach światowych. Bitocin stanowi coraz pewniejsze źródło inwestycyjne dla osób zainteresowanych pomnażaniem swoich kapitałów na giełdach.

Technologia blockchain, która przenika co raz wyraźniej do naszego codziennego życia, a która dała podwaliny dla świata walut wirtualnych, nie będzie już pojmowana przez wielkich tego świata jako zło, lecz jako technologię, która wznieść może nasze życie na wyżyny prekursorskich rozwiązań technologicznych i stanowić może dobre źródło inwestycyjne, czego wyrazem jest znaczący wzrost ceny Bitcoin na jego wtorkowym kursie. 

Last modified: 26 lipca 2018