Nie chcesz inwestować długoterminowo w Etherum? DEX być może będzie odpowiedni właśnie dla Ciebie

Dodane przez | Kryptowaluty, Prawo i Podatki, Wideo

Przywiązanie i poczucie bezpieczeństwa w zakresie inwestycji w bitcoin może wpływać na tyle rozleniwiająco na inwestorów, że koło nosa mogą przejść im dobre inwestycje związane z produktami innych walut wirtualnych. Nie zawsze bowiem duże może stanowić o dobrym zwrocie inwestycyjnym.

Etherum i DEX

Z uwagi na EOS, który miałby być zabójcą Etherum, w ostatnim czasie wokół Etherum było „gorąco”. Jednak twórcy waluty nie stoją w miejscu i myślą dalekosiężnie nad jej rozwojem. Już nie długo pojawi się nowym produkt, który stanowi pochodną Etherum, a który ma szansę na małą rewolucję na rynku kryptowalutowym.

Stworzono platformę, która posiada otwarty kod źródłowy, opartą na decentralizowanym protokole wymiany (DEX) 0x, która umożliwi inwestorom wymianę Etherum na tokeny, które będą działały jako opcja powiązana z ceną ETH.

Osoby, którym niestraszne wysokie ryzyko, będą mogli dokonywać krótkoterminowych zakupów lewarowanych żetonów, zwiększając tym samym swoje zyski, w czasie gdy cena waluty wirtualnej znacząco wzrasta.

Okazuje się, że żetony te są powiązane ze zdeponowanymi ETH  za pośrednictwem umów pożyczkodawców, jako zabezpieczenie dla DEX. Pożyczkodawcy Ci bowiem zarabiają na zdeponowanych swoich ETH w tych nietuzinkowych i inteligentnych formach jakimi są kryptowalutowe umowy, gdzie stać się można pożyczkodawcą.

Spora ilość giełd kryptowalutowych oferuje dla swoich klientów podobne mechanizmy, jednak w wielu przypadkach niestety wymaga to od inwestorów wpłacania własnych środków do portfeli, które kontrolowane są przez same giełdy, a taka forma inwestycji obarczona jest dużym ryzykiem ataków hackerskich. Skoncentrowanie wielkiego kapitału w jednym miejscu stanowi bowiem łakomy kąsek.

DEX będzie jednak zarządzany przez sam kod, co stanowić będzie tak naprawdę największe zabezpieczenie, i nie będzie jak w przypadku wyżej opisanym prostym celem. Jest bowiem uzbrojony w zabezpieczające go kontrakty rozproszonej księgowości zapisanej w kodzie.

Nowy produkt dYdX przyszłością rynku kryptowalutowego

Eksperci wróżą dobrą passę dla tego typu instrumentów kryptowalutowych, uważając je za dojrzały produkt finansowy na rynku kryptowalutowym, który w głównej mierze skupia się na czynnościach zakupu walut wirtualnych i ich przechowywaniu.

Stworzenie protokołu dYdX daje więc realną szansę na uszczelnienie systemu inwestycyjnego i wygenerowanie produktu, który pozwoli na szybkie i jednorazowe zarabianie bez angażowania środków w portfele giełd.  

Last modified: 8 sierpnia 2018