NVIDA inwestuje w sprzedaż układów GPU, osiągając nadal spore zyski z kryptowalut

Dodane przez | Świat

Obecnie wydobycie walut wirtualnych znacząco spada, z uwagi na Bitcoin, który przynosi niższe niż dotychczas zyski w zakresie jego wydobywania, NVIDA Corp pomimo tych spadków spodziewa się nadal ogromnych zysków w trzecim kwartale 2018 r.

NVIDA nadal z ogromnym zyskiem

Firma, która sprzedaje wysokiej jakości produkty technologiczne, posiada spore zyski ze swojego podstawowego rynku, jakim jest rynek gier, a karty graficzne są towarem nadal bardzo chodliwym, które w ostatnich latach sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Należy jednak pamiętać, że spadek wydobycia walut wirtualnych istotnie spada. Okazuje bowiem się, iż koszt wydobycia 1 bitcoina jest znacząco większy niż jego zakup, niestety wydobycie w takiej sytuacji staje się po prostu nieopłacalne.

Pomimo tego faktu, nadal sprzedaż kart graficznych jest ogromna, a pośrednicy oraz sama firma NVIDA nadal czerpią spore zyski. Ceny kart graficznych w ostatnich latach wzrosły kilkukrotnie, głównie z powodu  ich ogromnej eksploatacji przez świat kryptolwautowych górników.  Rynek nadal się nasyca z uwagi na ogromne zainteresowanie ww. towarem,  nie tylko po stronie świata kryptowalutowego, lecz i rosnących potrzeb osób grających w gry komputerowe.

Niestraszne są również NVIDA zawirowania wokół produkcji chipów do samochód Tesli, mimo generowania zysków na poziomie 50 mln dolarów rocznie.  Tesla ogłosiła, że nie będzie już korzystała z chipów firmy NVIDA, lecz mając na uwadze dochody, jakie generuje dla tej spółki rynek wydobywczy kryptowalut – 289 mln USD, to kropelka w morzu zarobków ww. firmy i nie elektryzuje jej doprowadzając do opłakanych skutków. W pierwszym kwartale 2018 spółka osiągnęła bowiem dochód na poziomie 3,21 miliarda USD.

Mając na uwadze azjatycki rynek i możliwości sprzedaży na nim jednostek przetwarzania grafiki oraz poczynione inwestycje w budowanie superkomputerów, NVIDA nadal będzie rosła w swojej branży. Sprzedaż kart graficznych dla superkomputerów zaspakaja bowiem 19% z dostarczanych kart dla światowej produkcji tego typu elektronicznych maszyn. Okazuje się również, iż seria GPU GTX11 lub „Turing” pozwoli firmie NVIDA osiągnąć w przeciągu najbliższych dwóch lat spore zyski.

Mnożenie majątku za pomocą kart graficznych

Przedstawiciele NVIDA nie obawiają się prognozowanych znacznych spadków wydobywczych np. GPU Etherum, uważając je za mocno przesadzone, uznając, iż firma spokojnie poradzi sobie w trudniejszych momentach.

Pamiętać należy, że rozwój gier komputerowych ma ogromny wpływ na utrzymanie silnej pozycji ww. firmy na rynku komputerowym, a kryptowaluty mogą być epizodem w jej rozwoju, albowiem społeczność wirtualna w dobie nowych technologii wyprodukuje kolejne produkty związane z wykorzystaniem komputerów i ich kart graficznych.

 

 

Last modified: 10 września 2018